Friday, November 27, 2009

Week 13 - Official documents / EU texts

Please read this carefully!

The session on December 2nd is cancelled due to a faculty meeting at 10am. The test in guided translation is cancelled. Instead, please translate the paragraphs below, and-
1) send your translations as "comments" to this blog entry;
2) leave a hard copy of your translation in my office (A/6 Room 1) or in my mailbox (A/6 Room 9) printed out and signed. Deadline for submission: 2nd December 2pm. Late submissions will not be considered. Instead of the in-class test, this take-home test will provide your final grade in this term.


The creation and growth of a unified Europe has brought many opportunities. The freedom for people to move across the borders of individual Member States, to seek opportunities and to work in bigger markets is now an everyday reality.

However, positive gains have sometimes been accompanied by unwelcome consequences to which we must show zero tolerance. Some people have sought to take advantage of our freedoms and make a profit. People smugglers and human traffickers work differently but both seek to exploit human vulnerability for money. People smugglers provide illicit transport to those trying to cross borders illegally – often because these people are ignorant of, or excluded from legal migration channels. Human traffickers, on the other hand, use coercion, deception and often brute force to transport children, adolescents and adults within countries or across borders in order to exploit them – in agriculture, manufacturing, street trades, begging and prostitution.

Victims are often women and teenage girls whose vulnerability, restricted access to legitimate jobs and often inferior family status, coupled with a thriving commercial sexual market, underpin the lucrative ‘business’ of trafficking in Europe. Europe has rightly labelled human trafficking as the ‘modern slave trade’ and, like slavery, it must be abolished. We have a moral duty to tackle human trafficking. As part of our focus on protecting the rights of children, we must prevent traffickers exploiting and abusing them.

We must help the victims of trafficking. A landmark Communication from the Commission in November 1996 put the trafficking of females for sexual exploitation firmly on to the European political agenda. The Communication places human trafficking in the context of gendered violence, organised crime, labour migration and law enforcement. We need to understand the full extent of trafficking as a heinous crime in order to prosecute it effectively. Society must be inclusive of trafficking victims. Only with the possibility of escape and protection will there be co-operation with the police.

22 comments:

  1. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  2. Egy egységes Európa megteremtése és növekedése rengeteg lehetőséggel járt együtt. Mára már mindennapossá vált az személyek szabad áramlása a különböző tagállamok határain keresztül a jobb lehetőségek, valamint a nagyobb munkaerőpiacokon való munkavállalás érdekében.

    Azonban zéró toleranciát kell tanúsítanunk a pozitív nyereségeket olykor kísérő kellemetlen következményekkel szemben. Egyes emberek megkísérelték a szabadságunkat kihasználni és hasznot húzni belőle. Az embercsempészek és az emberkereskedők más módszerekkel dolgoznak, azonban mindkettő a pénz miatt kísérli meg az emberi gyengeséget kizsákmányolni. Az embercsempészek a tiltott utazás lehetőségét nyújtják azok számára, akik törvénytelenül próbálják a határokat átlépni. Sok esetben ezek az emberek nem is tudnak erről, vagy olyan személyek akik számára kizárt a törvényes migráció. Az emberkereskedők azonban erőszakot, megtévesztést, valamint nyers erőt alkalmaznak azért, hogy gyermekeket, kamaszokat és felnőtteket szállítsanak az országokon belül és határokon túl. Mindezt annak érdekében, hogy kihasználják őket a mezőgazdaságban, az iparban, valamint, hogy kizsákmányolják őket utcai kereskedőként, koldusként vagy prostituáltként.

    Az áldozatok általában olyan nők és tinédzser lányok, akik sebezhetők, törvényes munkához korlátolt hozzáférhetőségük van, valamint a rossz családi helyzetük összekapcsolható a jól fejlődő kereskedelmi jellegű szexuális piaccal. Ezek a tények az európai emberkereskedelem jövedelmező üzletágát támasztják alá. Európa jogosan nevezte el az emberkereskedelmet „modern rabszolga kereskedelemnek”, de ahogyan a rabszolgaságot, ezt is el kell törölni. Erkölcsi kötelességünk, hogy megállítsuk az emberkereskedelmet. Mivel figyelmünk egy része a gyermekek megvédésére összpontosul, meg kell akadályoznunk az emberkereskedőket, hogy kizsákmányolják és megbecstelenítsék őket.

    Segítenünk kell az emberkereskedelem áldozatain. A Bizottság egy 1996. novemberi korszakalkotó közleményében határozottan az európai politika napirendjére tűzte a nőkkel szexuális kihasználás céljából történő kereskedelem kérdését. A közlemény az emberkereskedelmet összefüggésbe hozza a nemi erőszakkal, szervezett bűnözéssel, munkaerő kivándorlással és a törvény betartásának kikényszerítésével. Ahhoz, hogy hatásosan tudjunk ítéletet mondani az emberkereskedelemről, mint szörnyű bűncselekményről, teljes mértékben meg kell értenünk azt. Az emberkereskedők áldozatait a társadalomnak be kell fogadnia. A menekülés és a védettség egyetlen lehetősége a rendőrséggel való együttműködésben rejlik.

    ReplyDelete
  3. Az egyesült Európa megalakulása és növekedése számos lehetőséget hozott magával. Ma már nem csak álmodunk a tagállamok közötti szabad közlekedésről és a nagyobb piacok nyújtotta munkalehetőségekről.

    Viszont a pozitív dolgok néha nemkívánt következményekkel járnak, amikkel szemben zéró toleranciát kell mutatnunk. Néhány ember hasznot akar húzni az Unió adta lehetőségekből. Az határokat illegálisan átlépő emberek segítői és az embercsempészek is máshogy dolgoznak, viszont mindkettő anyagi célokból használja ki az emberek gyengeségét. Az illegális határátkelés esetében az emberek azért fogadják el a segítséget, mert nincsenek tájékoztatva a legális kivándorlás nyújtotta lehetőségekről. Ezzel szemben az embercsempészek gyakran erőszakhoz, csaláshoz folyamodnak a gyerekek, tinédzserek és felnőttek csempészése közben azért, hogy utána a mezőgazdaságban, a gyárakban, az utcai kereskedelemben, illetve a prostitúció és koldulás területén kihasználják őket.

    Az embercsempészeknek gyakran esnek áldozatul sebezhető nők és lányok. Ez a sebezhetőség általában a törvényes munkához való korlátozott hozzáférésből, vagy a rossz családi légkörből fakad. Ez azt eredményezi, hogy az egyre növekvő szexpiac csak még inkább elősegíti az embercsempészetet Európában. Európa jogosan hívja az embercsempészetet ’modern rabszolga kereskedelemnek’, és ugyanúgy, mint a rabszolgaságot, ezt is fel kell számolni. Nekünk, embereknek, erkölcsi kötelességünk szembeszállni az embercsempészettel. Mivel a gyermekek jogainak védelme egyik fontos kötelességünk, ezért nem engedhetjük, hogy kihasználják és bemocskolják őket.

    Segítenünk kell az embercsempészet áldozatain. 1996 novemberében az Európai Bizottság kommunikációért felelős részlege határozottan az európai politika napirendjére tűzte a szexuális célból kihasznált nők csempészetét. Ez a szerv az embercsempészetet a nemi erőszakkal, szervezett bűnözéssel, a rendészettel és a munkaerő közvetítéssel hozza összefüggésbe. Ahhoz, hogy hatásosan szembe tudjunk szállni vele, teljes terjedelmében meg kell értenünk az embercsempészetet, ezt a szörnyű bűntényt. A társadalomnak speciálisan kell kezelnie az embercsempészek áldozatait. Csak akkor tudunk összedolgozni a rendőrséggel, ha megvédjük őket, és lehetőséget adunk nekik a szabadulásra.

    ReplyDelete
  4. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  5. Az egységes Európa megteremtése és fejlődése számos lehetőséget biztosított. Mára már mindennapossá vált az emberek szabad áramlása a független tagállamokból a jobb lehetőségek és a nagyobb piacokon való munkavállalás érdekében.

    A pozitív nyereségeket olykor kísérő kellemetlen következményekkel szemben azonban zéró toleranciát kell tanúsítanunk. Néhányan megkíséreltek hasznot húzni és profitálni a szabadságunkból. Habár az embercsempészek és -kereskedők eltérő eszközökkel dolgoznak, viszont egyaránt az emberek kiszolgáltatottságát igyekeznek kihasználni nyereség reményében. A határokat illegálisan átlépni kívánók számára az embercsempészek törvénytelen behozatalt kínálnak. Sok esetben olyan személyekről van szó, akik nem is tudnak erről vagy akik számára kizárt a törvényes bevándorlás. Az országon belüli és kívüli szállítás érdekében az emberkereskedők hajlandók kényszeríteni, megtéveszteni vagy akár nyers erőt is alkalmazni gyerekekkel, fiatalokkal és felnőttekkel szemben. Mindezt azért, hogy kihasználják őket a mezőgazdaságban, az iparban illetve, hogy kizsákmányolják őket utcai kereskedőkként, koldusokként vagy prostituáltakként.

    Az áldozatok gyakran olyan nők és kamasz lányok, akik sebezhetőek, korlátozott hozzáférésük van legális munkákhoz, továbbá családi helyzetük összeköthető a virágzó, kereskedelmi jellegű szexuális piaccal ezzel is alátámasztva az európai emberkereskedelem jövedelmező vállalkozását. Európa jogosan nevezte el az emberkereskedelmet „modern rabszolga-kereskedelemnek” és a rabszolgasághoz hasonlóan ezt is meg kell szüntetni. Erkölcsi kötelességünk véget vetni az emberkereskedelemnek. Mivel figyelmünk egy része a gyermekek jogainak védelmére összpontosul, meg kell akadályoznunk az emberkereskedőket abban, hogy kihasználják és bántalmazzák őket.

    Segítenünk kell az emberkereskedelem áldozatain. A Bizottság 1996. novemberi közleményében napirendjére tűzte a nőkkel szembeni szexuális kizsákmányolásának kérdését. A közlemény összefüggésbe hozza a nemi erőszakot, a szervezett bűnözést és a munkavállalói migrációt az emberkereskedelemmel. A hatékony büntetőeljárás érdekében meg kell értenünk az emberkereskedelem mértékét. Az emberkereskedelem áldozatait a társadalomnak be kell fogadnia. A menekülés és a védettség kulcsa a rendőrséggel való együttműködés.

    ReplyDelete
  6. Szabó Sarolta

    Az egységes Európa létrejötte és növekedése számos lehetőséget teremtett. Ma már a mindennapi élet része az emberek szabad határátkelése a tagállamok között, illetve a nagyobb munkaerőpiacokon való munkalehetőség keresése.
    Az előnyöket esetenként kísérő kellemetlen következményekkel szemben azonban zéró toleranciát kell mutatnunk. Néhányan ugyanis szabadságunkat kihasználva akarnak nyereséghez jutni. Az embercsempészek és emberkereskedők módszerei eltérnek, de mindnyájan az emberek sebezhetőségét igyekeznek kihasználni a pénzért.
    Az embercsempészek azok számára hoznak létre illegális közlekedési útvonalakat, akik nincsenek tudatában a jogszerű kivándorlás lehetőségeivel, vagy nem léphetik át a határt törvényesen. Az emberkereskedők másrészt kényszerítéssel, csalással és gyakran nyers erővel érik el a gyermekek, serdülők és felnőttek országon belüli csempészését, hogy aztán a határon túl használják ki őket a mezőgazdaságban, a gyárakban, utcai kereskedésben, koldulásban és prostitúcióban.
    Az áldozatok gyakran a rossz családi helyzettel és a legális foglalkoztatáshoz korlátozott hozzáféréssel rendelkező sebezhető nők és tinédzser lányok. Mindez a virágzó kereskedelmi jellegű szexuális piaccal párosulva megalapozza Európában a jól jövedelmező „emberkereskedelmi vállalkozást". Európa helyesen nevezte el az embercsempészetet "modern rabszolga-kereskedelemnek", amit a rabszolgasághoz hasonlóan meg kell szüntetni. Erkölcsi kötelességünk az emberkereskedelem leküzdése. A gyermekek jogainak védelmére való összpontosítás részeként meg kell akadályoznunk, hogy a csempészek kihasználják és bántalmazzák őket.
    Segítenünk kell az emberkereskedelem áldozatain. Az Európai Bizottság 1996 novemberében kiadott közleménye, amely az a nők szexuális kizsákmányolásának céljából folytatott kereskedelmének ügyét határozottan az európai politika napirendjére tűzte, mérföldkőnek számít. A közlemény az emberkereskedelmet a nemi erőszakkal, a szervezett bűnözéssel, a munkaerő vándorlással és a törvény végrehajtással hozza összefüggésbe. Az emberkereskedelem szörnyű bűnéről átfogó képet kell alkotnunk az az elleni hatásos fellépés érdekében. Az emberkereskedelem áldozataihoz a társadalomnak támogatóan kell viszonyulnia. A menekülés és a védettség egyetlen lehetőségét a rendőrséggel való együttműködés nyújtja.

    ReplyDelete
  7. Az egységes Európa megszületése és növekedése számos lehetőséget teremtett. Ma már mindennapos az emberek szabad határátkelése a tagállamok között, illetve a nagyobb munkaerőpiacokon való munkalehetőség keresése.
    Az előnyöket esetenként követő kellemetlen következményekkel szemben azonban zéró toleranciát kell mutatnunk. Néhányan ugyanis szabadságunkat kihasználva akarnak pénzhez jutni. Az embercsempészek és emberkereskedők módszerei eltérnek, de mindnyájan az emberek sebezhetőségét igyekeznek kihasználni a nyereségért.
    Az embercsempészek azok számára hoznak létre törvénytelen közlekedési útvonalakat, akik nincsenek tudatában a jogszerű kivándorlás lehetőségeivel, vagy nem léphetik át a határt legálisan. Az emberkereskedők másrészt kényszerítéssel, csalással és gyakran nyers erővel érik el a gyermekek, tinédzserek és felnőttek országon belüli csempészését, és aztán a határon túl kihasználják őket a mezőgazdaságban, a gyárakban, utcai kereskedésben, koldulásban és prostitúcióban.
    Az áldozatok gyakran a rossz családi helyzettel és a legális foglalkoztatáshoz korlátozott hozzáféréssel rendelkező sebezhető nők és tizenéves lányok. Mindez a virágzó kereskedelmi jellegű szexuális piaccal párosulva alapozza meg Európában a jól jövedelmező „emberkereskedelmi vállalkozást". Európa helyesen nevezte el az embercsempészetet "modern rabszolga-kereskedelemnek", és mint a rabszolgaságot, ezt is meg kell szüntetni. Erkölcsi kötelességünk az emberkereskedelem leküzdése. A gyermekek jogainak védelmére való összpontosítás részeként meg kell akadályoznunk, hogy a csempészek kihasználják vagy bántalmazzák őket.
    Segítenünk kell az emberkereskedelem áldozatain. Az Európai Bizottság 1996 novemberében kiadott közleménye, amely az a nők szexuális kizsákmányolásának céljából folytatott kereskedelmének ügyét szilárdan az európai politika napirendjére tűzte, mérföldkőnek számított. A közlemény az emberkereskedelmet a nemi erőszakkal, a szervezett bűnözéssel, a munkaerő vándorlással és a törvény végrehajtással hozza összefüggésbe. Az emberkereskedelem förtelmes bűnéről átfogó képet kell alkotnunk az az elleni hatásos fellépés érdekében. Az emberkereskedelem áldozataihoz a társadalomnak segítőkészen kell viszonyulnia. A menekülés és a védettség egyetlen lehetőségét a rendőrséggel való együttműködés nyújtja.

    ReplyDelete
  8. Az egységes Európa megalakulása és növekedése számos lehetőségeket hozott. Mára már a tagországok lakosai szabadon léphetik át a határokat, lehetőségeket találhatnak, és munkát vállalhatnak a nagyobb piacokon.

    Néha azonban a pozitív előnyök kellemetlen következményekkel járnak, amelyekkel szemben toleranciát kell vállalnunk. Néhány ember megkísérli azt, hogy kihasználja szabadságunkat és hasznot húzzon belőle. A csempészettel és emberkereskedelemmel foglalkozó emberek különféleképpen dolgoznak, de mindkét esetben pénzért keresik az emberek gyengeségét. A csempészek a nem megengedett szállítást biztosítják azok számára, akik megpróbálnak illegálisan átjutni a határokon. Sokszor ezeknek az embereknek nincs tudomásuk erről vagy kizárt számukra a törvényes kivándorlás. Másrészt az embercsempészek kényszerrel, csalással és sokszor kegyetlen erővel szállítják a gyerekeket, kamaszokat és felnőtteket országokon belül vagy határokon túl. Mindezt azért, hogy kihasználják őket a mezőgazdaságban, az iparban, az utcai kereskedelemben, koldulásban és a prostitúcióban.

    Az áldozatok gyakran olyan nők és tizenéves lányok, akik sebezhetőek, a törvényes munkákhoz való hozzáférésük korlátozott, valamint sokszor alsóbbrendű családi helyzetük a növekvő kereskedelmi szexuális iparral párosítva megerősítik az embercsempészet jövedelmező vállalkozását Európában. Európa jogosan minősíti az embercsempészetet „modern rabszolga kereskedelemként” és mint a rabszolgaságot, ezt is meg kell szüntetnünk. Erkölcsi kötelességünk az embercsempészet megállítása. Mivel figyelmünk egy részét a gyermekek jogainak védelmére fordítjuk, meg kell előznünk, hogy az embercsempészet kiaknázza őket és rosszul bánjanak velük.

    Segítenünk kell az embercsempészet áldozatainak. 1996 novemberében a Bizottság kommunikációval foglalkozó szervezete határozottan az európai politika napirendjére tűzte a szexuálisan kizsákmányolt nők csempészetét. E szervezet összefüggésbe hozza az embercsempészetet a nemi erőszakkal, a szervezett bűncselekményekkel, a munkaerő kivándorlással, valamint a törvények végrehajtásával. Azért, hogy ténylegesen vádat emelhessünk az embercsempészet ellen, szükségünk van teljes kiterjedésének megértésére, mint szörnyű bűncselekményre. A társadalomnak be kell fogadnia az emberkereskedelem áldozatait. A menekülés és védelem egyetlen lehetősége, a rendőrséggel való együttműködés.

    ReplyDelete
  9. Egy egységesebb Európa megteremtése és növekedése sok lehetőséget hozott. A független tagállamok határain túlra utazás, a lehetőségek és nagyobb piacok találása érdekében, már mindennapos valóság.

    Azonban a pozitív nyereségek néha nem szívesen látott következményekkel járnak, amikkel szemben zéró toleranciát kell tanúsítanunk. Vannak emberek, akik megpróbálták kihasználni a szabadságunkat és a saját hasznukra fordítani. Az embercsempészek és az emberkereskedők különböző módszerekkel dolgoznak, de mindketten az emberek sebezhetőségét használják ki, hogy pénzt szerezhessenek. Az embercsempészek tiltott szállítást biztosítanak azoknak, akik illegálisan akarnak átjutni a határokon – ezek az emberek gyakran nem tudnak, vagy nem vehetnek részt a legális kivándorlási folyamatokban. Az emberkereskedők viszont kényszert, megtévesztést és gyakran nyers erőt alkalmaznak, hogy elszállítsák a gyerekeket, kamaszokat és felnőtteket az ország határokon belül, vagy azokon keresztül, azért hogy kizsákmányolják őket a mezőgazdaságban, gyárakban, az utcán árusként, koldusként vagy prostituáltként.

    Az áldozatok gyakran nők és tizenéves lányok, akiknek a sebezhetősége, korlátozott munkához jutási lehetősége, és gyakran rosszabb családi helyzete, hozzátéve milyen jól megy a szexuális piac, még jobban megerősíti az Európában kereskedők nyerészkedő „üzletét”. Európa az emberkereskedelmet helyesen „modern rabszolgatartásnak” bélyegezte, és ahogy a rabszolgatartást, ezt is el kell törölni. Erkölcsi kötelességünk, hogy megküzdjünk az emberkereskedelemmel. A gyermek jogok védelmének részeként, muszáj megelőznünk, hogy az emberkereskedők kihasználják és megbecstelenítsék őket.

    Segítenünk kell az emberkereskedelem áldozatait. Egy mérföldkő 1996, amikor a Bizottság az Európa politikai napirendjére tűzte a szexuális célból kihasznált nők csempészetét. Ezzel az embercsempészet a nemi erőszakkal, szervezett bűnözéssel, munkaerő kivándorlással és a törvénybetartatással kerül összefüggésbe. Teljes mértékben meg kell értenünk az emberkereskedelmet, mint egy szörnyű bűncselekményt ahhoz, hogy hatásosan eljárhassunk ellene. A társadalomnak elfogadónak kell lennie az emberkereskedelem áldozataival szemben. Csakis a megmenekülés és védelem lehetőségével lesz megfelelő együttműködés a rendőrséggel.

    ReplyDelete
  10. Az egységes Európa megteremtése és fejlődése számos lehetőséget teremtett. Mára már mindennapossá vált az emberek szabad áramlása a független tagállamok között és a nagyobb munkaerőpiacokon való munkalehetőség keresése. Azonban, a pozitív nyereségeket kísérő olykor kellemetlen következményekkel szemben zéró toleranciát kell mutatnunk. Néhányan ugyanis megkísérelték a szabadságunkat kihasználni és hasznot húzni belőle. Az embercsempészek és az emberkereskedők is más módszerekkel dolgoznak, de mindkettő az emberek sebezhetőségét használja ki pénzszerzés céljából. Az embercsempészek azok számára hoznak létre illegális közlekedési útvonalakat, akik nincsenek tudatában a jogszerű kivándorlás lehetőségeivel, vagy nem léphetik át törvényesen a határt. Másrészt az emberkereskedők erőszakot, megtévesztést, valamint nyers erőt alkalmaznak, hogy gyermekeket, kamaszokat és felnőtteket szállítsanak az országokon belül, mindezt azért, hogy a határon túl kihasználják őket a mezőgazdaságban, az iparban illetve, hogy kizsákmányolják őket utcai kereskedőkként, koldusokként vagy prostituáltakként.

    Az áldozatok gyakran olyan nők és kamasz lányok, akik sebezhetőek, korlátozott lehetőségük van legális munkákhoz, továbbá rossz családi helyzetük összeköthető a virágzó, kereskedelmi jellegű szexuális piaccal, ezzel is alátámasztva az európai emberkereskedelem jövedelmező vállalkozását. Európa jogosan nevezte el az emberkereskedelmet "modern rabszolgakereskedelemnek" és a rabszolgasághoz hasonlóan ezt is meg kell szüntetni. Erkölcsi kötelességünk szembeszállni az embercsempészettel. Mivel figyelmünk egy része a gyermekek jogainak megvédésére összpontosul, meg kell akadályoznunk, hogy kihasználják és bántalmazzák őket.

    Segítenünk kell az embercsempészet áldozatain. Az Európai Bizottság egy 1996. novemberi korszakalkotó közleményében határozottan az európai politika napirendjére tűzte a nőkkel szembeni szexuális kizsákmányolás kérdését. A közlemény összefüggésbe hozza az emberkereskedelmet a nemi erőszakkal, a szervezett bűnözéssel és a munkaerő kivándorlással. Ahhoz, hogy hatásosan tudjunk ítéletet mondani az emberkereskedelemről, mint szörnyű bűncselekményről, teljes mértékben meg kell értenünk azt. Az emberkereskedelem áldozatait a társadalomnak be kell fogadnia. A menekülés és a védettség egyetlen kulcsa pedig a rendőrséggel való együttműködés.

    ReplyDelete
  11. Az egységes Európa megalkotása és növekedése számos lehetőséget teremtett meg. Ma már mindennapos, hogy az emberek a lehetőségek és a nagyobb piacokon való munkavállalás érdekében szabadon átlépik az egyes tagállamok határait.

    A pozitív előnyök azonban néha kellemetlen következményekkel járnak, melyekkel szemben zéró toleranciát kell tanúsítanunk. Néhányan megpróbálnak visszaélni a szabadságunkkal és haszonhoz jutni.
    Az embercsempészek és -kereskedők módszerei eltérőek, viszont mindkét esetben pénzért próbálják kihasználni az emberek sebezhetőségét. Az embercsempészek azok számára biztosítanak illegális közlekedést, akik nem legálisan próbálnak átjutni a határokon, gyakran azért, mert ezeknek a személyeknek nincs tudomása a törvényes kivándorlási útvonalakról, vagy nem léphetik át azokat. Másrészt, az emberkereskedők kényszerrel, csalással és gyakran nyers erővel szállítják az országokon belül vagy a határokon túlra a gyerekeket, serdülőkorúakat és felnőtteket, azon célból, hogy aztán kihasználják őket a mezőgazdaságban, a gyárakban, az utcai kereskedelemben, a koldulás, valamint a prostítúció terén.

    Az áldozatok sokszor olyan nők és fiatalkorú lányok, akiknek a sebezhetősége, a korlátozott hozzáférésük a törvényes munkákhoz és gyakran az alsóbbrendű családi helyzetük virágzó szexuális kereskedelmi piaccal párosul, ami alátámasztja az európai emberkereskedelem nyerészkedő "vállalkozását".
    Európa joggal minősíti az emberkereskedelmet "modern rabszolgakereskedelem"-nek, amit hasonlóan a rabszolgasághoz, meg kell szüntetni. Erkölcsi kötelességünk az emberkereskedelem leküzdése. Ami a gyermekek jogainak védelmére irányuló figyelmünk részét illeti, meg kell akadályoznunk a csempészeket, hogy kihasználják és bántalmazzák őket.

    Az emberkereskedelem áldozatain segítenünk kell. Határkőnek számít, hogy az Európai Bizottsági Közlemény 1996 novemberében határozottan az európai politikai napirendre tűzte a nők szexuális kizsákmányolása céljából folytatott emberkereskedelem ügyét. A Közlemény a nemi erőszak, a szervezett bűnözés, a munkaerő kivándorlás és a rendészet összefüggésébe helyezte az emberkereskedelmet. Szükséges, hogy megértsük, hogy az emberkereskedelem mértékében egy szörnyű bűntény, s ezáltal hatásosan fellépjünk ellene.
    A társadalomnak be kell fogadnia az emberkereskedelem áldozatait.
    A menekülés és védelem egyetlen lehetősége, a rendőrséggel való együttműködés.

    ReplyDelete
  12. Az egységes Európa megteremtése és fejlődése számos előnyt hozott magával. Mostanra teljesen természetessé vált a tagállamokon belüli szabad határátlépés, valamint a nagyobb piacok munkalehetőségeinek kihasználása.
    Az ebből szerzett nyereségek viszont gyakran párosultak kellemetlen következményekkel, melyek teljesen elítélendőek. Néhányan profitálni próbáltak a szabadságunk nyújtotta lehetőségekből. Igaz hogy az embercsempészek és az emberkereskedők eltérően dolgoznak, az viszont közös bennük hogy az emberi gyengeséget próbálják saját hasznukra fordítani. Az embercsempészek illegálisan szállítják át a határon azokat akiknek ez meg van tiltva, akik nem hajlandóak a legális bevándorlási hivatalokhoz folyamodni, vagy akik egyszerűen ki vannak tiltva onnan. Az emberkereskedők fegyverei azonban a kényszerítés és a megtévesztés, sőt gyakran nyers erő alkalmazása gyerekeken, serdülőkön, felnőtteken és az ország határain belül és kívül történő kihasználásuk a mezőgazdaság, a gyáripar, az utcai kereskedelem, a koldulás, valamint a prostitúció különböző területein.
    Az áldozatok gyakran nők illetve tinédzser lányok, akiknek a törékenysége, a törvényes állásokban való korlátozott elhelyezkedési lehetősége, a kevésbé kedvező családi helyzete a virágzó szex-iparral párosítva képezik ennek a nyereséges üzletágnak, az európai embercsempészetnek az alappilléreit. Európa joggal nevezte az embercsempészetet "modern rabszolga-kereskedelemnek", amit a rabszolgasághoz hasonlóan el kell törölni. Erkölcsi kötelességünk felvenni a harcot az embercsempészettel. A gyermekek jogainak védelmére való összpontosítás részeként meg kell akadályoznunk, hogy a csempészek kihasználják és bántalmazzák őket.
    Segítenünk kell az embercsempészet áldozatain. Az Európai Bizottság 1996 novemberében kiadott közleménye mérföldkőnek számít, amikor is a nők szexuális célból történő kizsákmányolásának az ügye határozottan az európai politika napirendjére került. A közlemény összefüggésbe hozza a nemi erőszakot, a szervezett bűnözést és a munkaerő migrációt az emberkereskedelemmel. A hatásos fellépés érdekében az embercsempészetet teljes mértékben egy szörnyű bűncselekményként kell kezelnünk. A társadalomnak mindenben segítenie az áldozatokat. A menekülés és a védettség egyedül a rendőrséggel való összefogás által lehetséges.

    ReplyDelete
  13. Az egységes Európa létrejötte és növekedése számos lehetőséget rejt magában. Az állampolgárok joga az egyéni tagállamok határain történő átlépésre, főként tágabb lehetőségek céljából, valamint a nagyobb piacokon való munka mára már mindennapos valóság.

    Mindazonáltal az előnyös újításokat több olyan nem szívesen látott következmény követte, melyre okvetlenül zéró toleranciával kell reagálnunk. Többen is arra törekedtek, hogy e szabadságunkat kihasználva keressenek pénzt. Az embercsempészek más-más módszerekkel, de mindannyian próbálják minél nagyobb összeg ellenében kihasználni az emberek sebezhetőségét. A csempészek titkos szállítást biztosítanak azoknak, akik illegálisan kívánják átlépni a határokat, – ők gyakran azért cselekednek így, mert félreinformáltak, vagy éppen kizárták őket a kivándorlás törvényes formáiból. Másfelől az emberkereskedők kényszerítik, félrevezetik és gyakran nyers erőt alkalmaznak gyerekeken, serdülőkön és felnőtteken, hogy országon belül vagy határokon keresztül szállítsák őket, majd fogják őket kényszermunkára – mezőgazdaságban, gyártásban, utcai kerekedésben, koldulásban és prostitúcióban.

    Az áldozatok gyakran nők és tizenéves lányok – az ő sebezhetőségük, törvényes munkákhoz való korlátolt hozzáférésük és gyakran alsóbbrendű családi státuszuk erősítik az európai emberkereskedelem jövedelmező üzletét – és mindezt csak tetézi a virágzó szexuális piac. Európa helyesen nevezi az emberkereskedelmet modern rabszolgatartásnak, és mint a rabszolgaságot, ezt is el kell törölni. Nekünk is erkölcsi kötelességünk, hogy tegyünk az emberkereskedelem ellen. Arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy a gyerekek jogainak védelme mellett meg kell azt is akadályoznunk, hogy emberkereskedők áldozatául essenek.

    Segítenünk kell az emberkereskedelem áldozatainak. A mérföldkövet 1996 novemberében a Communication from the Comission jelentette, mely szigorúan európai napirendre helyezte a női áldozatok szexuális kizsákmányolásának ügyét. A Communication az emberkereskedelmet a nemi erőszak, szervezett bűnözés, külföldi munkavállalás és törvényvégrehajtás kontextusába helyezi. Fel kell ismernünk az egész rendszer szörnyen bűnös mivoltát, hogy hatásosan védekezhessünk ellene. A társadalomnak befogadónak kell lennie az emberkereskedelem áldozataival szemben, hiszen csupán a menekülésben és védelemben való együttműködés tartozik a rendőrség hatáskörébe.

    ReplyDelete
  14. Az egységes Európa létrejötte és kiteljesedése számos lehetőséget kínál. Az emberek szabad mozgása az egyes tagállamok határain keresztül, a lehetőségek megragadása, valamint a szélesebb munkaerőpiacon történő elhelyezkedés mára már mindennapos.

    A pozitív változások azonban néha kellemetlen következményekkel járhatnak, amelyekkel szemben zéró toleranciát kell alkalmaznunk. Néhányan megpróbáltak szerzett szabadságunk által előnyhöz jutni és hasznot húzni belőle. Az embercsempészek és emberkereskedők eltérő módszereket alkalmaznak, viszont mindkettő csoport anyagi célból kísérli meg az emberi sebezhetőség kihasználását. Az embercsempészek a tiltott határátlépés lehetőségét nyújtják azok számára, akik illegálisan próbálnak más országba jutni, gyakran mellőzöttségük miatt vagy azért, mert a legális migrációs csatornákból kiszorultak. Az emberkereskedők ugyanakkor a kizsákmányolás érdekében erőszakhoz, csaláshoz, gyakran brutalitáshoz folyamodnak azért, hogy gyermekeket, kamaszokat, felnőtteket szállítsanak vagy csempésszenek az ország határain belül és kívül a mezőgazdaságba, iparba, esetleg koldulásra és prostitúcióra kényszerítsék őket.

    Az áldozatok gyakran azok a sebezhető nők és tinédzserek, akiknek a legális munkához korlátozott hozzáférhetőségük van, valamint hátrányos családi helyzetük a fejlődő európai szexpiaccal hozza őket össze. Európa jogosan nevezte el az emberkereskedelmet 'modern rabszolga kereskedelemnek', és ezt is, úgy, mint a rabszolgaságot, el kell törölni. Erkölcsi kötelességünk, hogy megállítsuk az emberkereskedelmet. A gyermekek jogainak védelme kötelességünk, ezért nem engedhetjük, hogy kihasználják és megbecstelenítsék őket.

    Segítséget kell nyújtanunk az embercsempészet áldozatainak. 1996. novemberében a Bizottság Kommunikációért felelős részlege a politikai napirendek között tárgyalta a nőknek a szexuális kihasználás céljából történő kereskedelme kérdést. A szervezet összefüggésbe hozza az embercsempészetet a nemi erőszakkal, a szervezett bűnözéssel, a munkaerő kivándorlással és a törvény betartatásával. Ahhoz, hogy hatásosan tudjunk fellépni ellene, teljes információval kell rendelkezni a csempészetről, mint szörnyű bűntényről. Az embercsempészet áldozatait különlegesen kell kezelnie a társadalomnak. Csak a megmenekülés (felmentés) és a védettség reménye hoz együttműködést a rendőrséggel.

    ReplyDelete
  15. Az egységes Európa létrejötte és kiteljesedése számos lehetőséget kínál. Ma már a mindennapi élet része az emberek szabad határátkelése a tagállamok között, illetve a nagyobb munkaerőpiacokon való munkalehetőség keresése.

    A pozitív nyereségeket olykor kísérő kellemetlen következményekkel szemben azonban zéró toleranciát kell tanúsítanunk. Néhányan ugyanis szabadságunkat kihasználva akarnak nyereséghez jutni. Az embercsempészek és emberkereskedők módszerei eltérnek, de mindnyájan az emberek sebezhetőségét igyekeznek kihasználni a pénzért. Az embercsempészek a tiltott határátlépés lehetőségét nyújtják azok számára, akik illegálisan próbálnak más országba jutni, gyakran mellőzöttségük miatt vagy azért, mert a legális migrációs csatornákból kiszorultak. Ezzel szemben az embercsempészek gyakran erőszakhoz, csaláshoz folyamodnak a gyerekek, tinédzserek és felnőttek csempészése közben azért, hogy utána a mezőgazdaságban, a gyárakban, az utcai kereskedelemben, illetve a prostitúció és koldulás területén kihasználják őket.

    Az áldozatok gyakran olyan nők és kamasz lányok, akik sebezhetőek, korlátozott hozzáférésük van legális munkákhoz, továbbá családi helyzetük összeköthető a virágzó, kereskedelmi jellegű szexuális piaccal ezzel is alátámasztva az európai emberkereskedelem jövedelmező vállalkozását. Európa helyesen nevezte el az embercsempészetet "modern rabszolga-kereskedelemnek", és mint a rabszolgaságot, ezt is meg kell szüntetni. Erkölcsi kötelességünk az emberkereskedelem leküzdése. Mivel figyelmünk egy része a gyermekek jogainak védelmére összpontosul, meg kell akadályoznunk az emberkereskedőket abban, hogy kihasználják és bántalmazzák őket.

    Segítenünk kell az embercsempészet áldozatainak. 1996 novemberében az Európai Bizottság kommunikációért felelős részlege határozottan az európai politika napirendjére tűzte a szexuális célból kihasznált nők csempészetét. Ez a szerv az embercsempészetet a nemi erőszakkal, szervezett bűnözéssel, a rendészettel és a munkaerő közvetítéssel hozza összefüggésbe. Ahhoz, hogy hatásosan tudjunk ítéletet mondani az emberkereskedelemről, mint szörnyű bűncselekményről, teljes mértékben meg kell értenünk azt. Az emberkereskedelem áldozataihoz a társadalomnak támogatóan kell viszonyulnia. A menekülés és védelem egyetlen lehetősége, a rendőrséggel való együttműködés.


    Zita Kalocsai

    ReplyDelete
  16. Az egyesült Európa létrehozása és növekedése eddig is sok lehetőséget biztosított. Mára már mindennapos valósággá vált a tagállamokon belüli szabad határátlépés a jobb lehetőségek, illetve a nagyobb piacokon való munkavállalás érdekéből kifolyólag.
    Mindazonáltal, zéró toleranciát kell, hogy alkalmazzunk a pozitív haszonnal néha együttjáró kellemetlen következményekkel szemben. Egyes emberek megpróbáltak előnyt kovácsolni és hasznot húzni a szabadságunkból. Az embercsempészek és emberkereskedők másféleképpen dolgoznak, azonban mindketten arra törekszenek, hogy a pénzszerzés érdekében kihasználják az emberi gyengeséget. Az embercsempészek a tiltott utazás lehetőségét ajánlják mindazok számára, akik törvénytelenül próbálják a határokat átlépni- ugyanis, sok esetben ezek a személyek nem is tudnak erről, vagy akik számára kizárt a törvényes migráció lehetősége. Az emberkereskedők azonban erőszakot, megtévesztést, illetve gyakran nyers erőt használnak arra, hogy gyermekeket, serdülő korban lévőket és felnőtteket szállítsanak az országokon belül és a határokon túl- kihasználva ezzel munkaerejüket a mezőgazdaságban, iparban, utcai kereskedelemben, koldulásban és prostitúcióban.
    Az áldozatok gyakran nők és tizenéves lányok, akik sebezhetők, törvényes munkához való lehetőségük korlátolt és gyakran rossz családi háttérrel rendelkeznek, mely összekapcsolható a fejlődő kereskedelmi jellegű szexuális piaccal, így ezáltal az európai emberkereskedelem jövedelmező üzletét erősítik. Európa méltán nevezte az emberkereskedelmet „modern rabszolga kereskedelemnek” és természetesen, ahogyan a rabszolgaságot, ezt is el kell törölni. Erkölcsi kötelességünk, hogy megfékezzük az emberkereskedelmet. Figyelmünk egy része a gyermekek óvására korlátozódik, ezért meg kell akadályoznunk, hogy az emberkereskedők kihasználják őket.
    Segítenünk kell az emberkereskedelem áldozatainak is. A Bizottság egyik 1996-os novemberi ülésén korszakalkotó közleményében a napirendjei közé vette a nők ellen irányuló szexuális kizsákmányolás problémáját. A közlemény az emberkereskedelmet összefüggésbe hozza a nemi erőszakkal, a szervezett bűnözéssel, a külföldi munkavállalással és végrehajtással. Az emberkereskedelmet, mint szörnyű bűncselekményt teljes egészében meg kell értenünk, hogy mindezek után hatásosan tudjunk ellene fellépni. A társadalomnak segítséget kell nyújtania az emberkereskedelem áldozatai felé. A menekülés és védelem egyetlen lehetősége a rendőrséggel való együttműködés.


    -Sándor Judit-

    ReplyDelete
  17. Bartos Viktória:

    Egy egységes Európa létrehozása és növekedése számos lehetőséget hozott. Az emberi szabadság, az egyes tagállamok közti utazás, lehetőségek keresése és a munka a nagyobb piacokon ma már mindennapi valóság.

    Azonban a pozitív nyereséget néha kísérik kellemetlen következmények, amelyekre zéró toleranciát kell mutatni. Vannak, akik arra törekedtek, hogy kihasználják a szabadságunkat, és a nyereséghez jussanak. Az embercsempészek és emberkereskedők munkája eltérő, de egyaránt igyekeznek kihasználni az emberi kiszolgáltatottságot a pénzért. Az embercsempészek tiltott közlekedést nyújtanak azoknak akik illegális akarják átlépni a határokat - sokszor azért, mert ezek az emberek tudatlanok, vagy kizárták őket jogszerű migrációs csatornákról. Az emberkereskedők, másrészt kényszerítést, csalást és gyakran nyers erőt is használnak, hogy átvigyenek gyermekeket, serdülőket és felnőtteket az országokon belül, illetve határokon át, hogy kihasználják őket - a mezőgazdaság, a feldolgozóipar, utcai kereskedés, koldulás és a prostitúció területein.

    Az áldozatok gyakran nők és a tizenéves lányok, akik sebezhetőek, korlátozott lehetőségeik vannak a legális foglalkoztatásban, és gyakran rosszabb a családi állapotuk, ez párosul a virágzó kereskedelmi jellegű szexuális piaccal, ez támasztja alá, hogy jól jövedelmező "vállalkozás" az emberkereskedelem Európában. Európa helyesen címkézte meg az emberkereskedelmet, mint "modern rabszolga-kereskedelem", és mint a rabszolgaságot, meg kell szüntetni. Erkölcsi kötelességünk, hogy az emberkereskedelmet leküzdjük. Részeként összpontosítanunk kell a gyermekek jogainak védelmére, meg kell akadályoznunk, hogy a csempészek kihasználhassák és bántalmazzák őket.

    Segíteni kell az emberkereskedelem áldozatait. Mérföldkövet jelentett a Bizottság közleménye 1996 novemberében amely a nőkkel való kereskedelmet és a szexuális kizsákmányolást tűzte napirendre az európai politikában. A közlemény az emberkereskedelemmel összefüggésbe hozza a nemi erőszakot, a szervezett bűnözést, a munkavállalói migrációt és a bűnüldözést. Úgy kell értelmeznünk az emberkereskedelem egészét, mint szörnyű bűnt a hatékony büntetőeljárás érdekében. A társadalomnak meg kell érteni az emberkereskedelem áldozatait. A védettség és a menekülés egyetlen lehetősége a rendőrséggel való együttműködés.

    ReplyDelete
  18. Az egységes Európa létrejötte és növekedése számos lehetőséget teremtett. Mindennapi valósággá vált az emberek számára a tagországok közti határátkelés, és így a nagyobb piacokon való munka keresése.

    A sok pozitívum viszont magával vonz olyan hátulütőket, melyekkel szemben zéró toleranciát kell mutatnunk. Néhányan ugyanis ezt a szabadságot kihasználva próbálnak nyereséghez jutni. Az embercsempészek és -kereskedők ugyan más módszerekkel dolgoznak, de mindnyájan az emberek sebezhetőségén próbálnak pénzt szerezni. Az embercsempészek azok számára biztosítanak illegális határátkelést, akik nem törődnek a jogszerű átvándorlás lehetőségével, vagy nem léphetik át a határt törvényesen. Az emberkereskedők viszont fenyegetéssel, átveréssel és gyakran nyers erővel bírják rá a gyermekeket, serdülőket és felnőtteket, hogy a saját országukon belül - vagy éppen egy másik országba - szállítsák őket, hogy aztán ott kihasználják ezeket az embereket a mezőgazdaságban, gyártásban, utcai kereskedésben, koldulásban és prostitúcióban.

    Az áldozatok gyakran nők és fiatal lányok, akik a számukra elérhető legális munkák hiányában és rossz családi helyzetükből kifolyólag sokkal sebezhetőbbek. Ezek a tényezők a virágzó szexuális piaccal karöltve az alapjai az igen nyereséges európai "emberkereskedelmi iparnak". Európa helyesen bélyegezte az embercsempészetet "mondernkori rabszolga-kereskedelemnek", amit a rabszolgatartáshoz hasonlóan el kell törölni. Erkölcsi kötelességünk, hogy felszámoljuk az emberkereskedelmet. A gyermekvédelmi jogok intenzív óvásának részeként meg kell gátolnunk, hogy a csempészek kihasználják őket.

    Segítenünk kell a csempészet áldozatain. Az Európai Bizottság egyik 1996. novemberi közleménye - mely igazi mérföldkőnek számít - fő napirendi pontra tűzte a nők szexuális kizsákmányolása céljából való emberkereskedelmet. Ez a közlemény az emberkereskedelmet a nemi erőszak, szervezett bűnözés, munkaerő-vándorlás és a törvényvégrehajtás kontextusába helyezi. Meg kell értenünk az embercsempészet szörnyű mivoltát, hogy minél hatásosabban üldözhessük. A társadalomnak elfogadónak kell lennie a csempészet áldozatai felé. Csak a menekülés és a védelem lehetősége mellett fog megvalósulni a rendőrséggel való együttműködés.

    ReplyDelete
  19. Az egységes Európa létrejötte és növekedése számos lehetőséggel szolgál. Már megvalósult az önálló tagországok határain való szabad átkelés, ami több lehetőséget és nagyobb piacot biztosít az állampolgároknak.

    Az előnyök azonban néha nemkívánatos következményekkel társulnak, amelyeket nem szabad eltűrnünk. Egyes emberek nyereségvágyból ki akarják használni a szabadságunkat. A csempészek és az emberkereskedők módszerei eltérnek egymástól, de mindannyian az emberi kiszolgáltatottság kihasználásával jutnak pénzhez. A csempészek törvénytelen fuvart biztosítanak az illegális határátlépőknek, akik gyakran ennek nincsenek tudatában vagy visszautasították a törvényes bevándorlásukat. Másrészt az embercsempészek kényszerítik, becsapják vagy erőszakkal veszik rá a gyerekeket, a kamaszokat és a felnőtteket, hogy az országokon vagy a határokon keresztül csempésszék őket. A cél, hogy a mezőgazdaságban, a gyártásban, az utcai kereskedelemben és a prostitúció területén dolgoztassák őket.

    Az áldozatok gyakran nők és tinédzser lányok, akik kiszolgáltatottak, nehezen jutnak törvényes munkához és elnyomottak a családban. Mindehhez hozzájárul a virágzó szexuális piac, ami csak tovább erősíti a csempészetet Európában. Európa gyakran csak modernkori rabszolgakereskedelemként emlegeti az embercsempészetet, amit a rabszolgasághoz hasonlóan el kell törölni. Erkölcsi kötelességünk az emberkereskedelem megállítása. Annak érdekében, hogy megvédjük a gyermekek jogait, meg kell akadályoznunk az emberkereskedőket a gyermekek kihasználásában.

    Segítséget kell nyújtanunk az emberkereskedelem áldozatainak. Mérföldkőnek számított, amikor az Európai Bizottság 1996 novemberében a nők szexuális kihasználásának céljából folytatott embercsempészet problémáját az európai politika napirendjére tűzte. A bizottság az emberkereskedelem ügyét a nemi erőszak, a szervezett bűnözés, a munkaerőáramlás és a végrehajtás problémakörébe helyezte. Az emberkereskedelem teljes folyamatát értenünk kell ahhoz, hogy hatékonyan léphessünk fel ellene. A társadalomnak megértően kell viszonyulnia az embercsempészet áldozataihoz. A megmenekülés és a védelem kizárólag a rendőrséggel való együttműködés révén lehetséges.

    Putz Orsolya

    ReplyDelete
  20. Az egyesült Európa létrejötte rengeteg lehetőséget hozott. Az új Európa polgárai szabadon mozoghatnak a tagállamok között, munkát vállahatnak és az adott ország polgáraival azonos lehetőségek illetik meg őket.
    A pozitív hatások mellé azonban nemkívánt mellékhatások is kapcsolódnak, amelyekkel szemben fel kell lépnünk. Az új Európa szabadságával visszaélve egyesek profithoz próbálnak jutni. Az embercsempészek és az emberkereskedők különböző munkát végeznek, egyeznek azonban abban, hogy a kiszolgáltatott emberek kihasználásaval akarnak pénzt keresni. A csempészek azoknak az illegális mozgását intézik, akik el akarnak jutni valahova és vagy könnyen félrevezethetők vagy nem tudnak legálisan bejutni az adott országba. Ezzel szemben az emberkereskedők kényszerítő eszközöket, megtévesztést és gyakran erőszakot használnak, hogy gyermekeket, kamaszokat és felnőtteket szállítsanak országokon keresztül, hogy a mezőgazdaságban, termelésben, koldulásban és prostitúcióban kihasználják őket.
    Az áldozatok gyakran nők, tizenéves lányok, akiknek kiszolgáltatottsága, munkához való korlátozott joga és gyakran otthoni elnyomott helyzete virágzó szexpiaccal párosulva kellően álátámasztja, hogy miért ilyen jövedelmező az emberkereskedelem Európában. Európa jogosan bélyegezte az emberkereskedelmet “modernkori rabszolgapiacnak”,és, akár a rabszolgaság, úgy ez sem tűrhető. Morális köteleségünk is, hogy kezeljük a problémát. A gyermekek jogainak védelmére fordított figyelmünk részeként, meg kell előznünk, hogy a csempészek kihasználják őket és visszaéléseket kövessenek el a kárukra.
    We must help the victims of trafficking. A landmark Communication from the Commission in November 1996 put the trafficking of females for sexual exploitation firmly on to the European political agenda. The Communication places human trafficking in the context of gendered violence, organised crime, labour migration and law enforcement. We need to understand the full extent of trafficking as a heinous crime in order to prosecute it effectively. Society must be inclusive of trafficking victims. Only with the possibility of escape and protection will there be co-operation with the police.

    ReplyDelete
  21. Andrássy Eszter



    Az egységes Európa létrehozása és kiterjesztése sok lehetőséget teremtett. Mára már valósággá vált az emberek számára, hogy szabadon kelhetnek át az önálló tagországok határain, hogy egy kiterjedtebb piacon találjanak lehetőségeket.

    A pozitív előnyök azonban néha kellemetlen következményekkel járnak, amikkel szemben nem szabad elnézőnek lennünk. Vannak emberek, akik igyekeznek anyagi hasznot húzni ebből a szabadságból. Az embercsempészek és az emberkereskedők különböző módon tevékenykednek, de mindannyian megpróbálják pénzért kihasználni a rászoruló emberek gyenge pontjait. Az embercsempészek törvénybeütköző módon intézik azoknak az embereknek a szállítását, akik illegálisan próbálnak átjutni az országhatárokon – sok esetben azért, mert ezek az emberek tájékozatlanok, vagy nincs lehetőségük a törvényes határátlépésre. Az emberkereskedők viszont, az országhatárokon belül vagy a határt átlépve hurcolnak el kényszerítve, megtévesztést vagy gyakran brutális erőszakot alkalmazva gyerekeket, fiatalkorúakat vagy felnőtteket, azért, hogy kizsákmányolják őket a mezőgazdasági és ipari termelőmunkával, utcai kereskedelemmel, koldulással és prostitúcióval.

    Az áldozatok sokszor azok a nők és tizenéves lányok, akiknek a sebezhetősége, korlátozott törvényes munkalehetőségei, és gyakran hátrányos családi helyzete, párosulva a nagyban virágzó szexuális piaccal, felerősíti a jól jövedelmező európai üzletszerű üzérkedést. Európában teljes indokkal bélyegezetek meg az emberkereskedelmet úgy, mint „modern rabszolga kereskedelem”, és mint olyat, be kell szüntetni. Erkölcsi kötelességünk, hogy megfékezzük az emberkereskedelmet. Mivel nagy figyelmet fordítunk a gyermekek jogainak védelmére, meg kell akadályoznunk, hogy az üzérkedők kihasználják őket, és kegyetlenül bánjanak velük.

    Segítenünk kell az emberkereskedelem áldozatain. Egy 1996. novemberi, az Európai Unió Bizottságától származó, irányadó tanulmány határozottan az európai politikai napirendi pontok közé állította a nők szexuális kizsákmányolására folytatott üzérkedést. A tanulmány az emberkereskedelmet a nemi erőszak, a szervezett bűnözés, a munkaerő vándorlás és a törvények betartatásának tárgykörébe helyezi. Az emberkereskedelmet, mint gyalázatos bűntettet teljes mértékében kell átlátnunk ahhoz, hogy eredményesen állíthassuk törvény elé. A társadalomnak együttérzést kell biztosítani az emberkereskedelem áldozati felé. A rendőrséggel való egyedüli együttműködés csak a szöktetés és az oltalmazás lehet.

    ReplyDelete
  22. Egy egységes Európa megteremtése és növekedése sok lehetőséget hordoz magában. Az emberek számára mindennapossá vált az a szabadság, ami az országok határain való szabad átkelést jelenti a jobb lehetőségek, és a nagyobb piac érdekében.

    Ennek ellenére a pozitív oldalát néha kellemetlenségek kísérik, ezekkel szemben zéró toleranciát kell tanúsítanunk. Egyes emberek megpróbálják kihasználni ezt a szabadságot, és hasznot húznak belőle. A csempészek és emberkereskedők különböző módszerekkel dolgoznak, de mindketten az emberek gyengeségét próbálják kihasználni, hogy pénzhez jussanak. Az embercsempészek illegális utazási lehetőséget kínálnak azok számára, akik törvénytelenül próbálnak meg átjutni a határokon- gyakran ezek az emberek tudatlanok, vagy nem legális számukra a migráció. Az embercsempészek azonban erőszakot, megtévesztést valamint nyers erőt alkalmaznak, hogy gyerekeket, tinédzsereket és felnőtteket az országon belülre, vagy határokon túlra szállítsanak és kihasználhassák őket a mezőgazdasági munkákban, az iparban, valamint, hogy utcai kereskedésre, koldulásra, vagy prostitúcióra kényszerítsék őket.

    Ezek áldozatai leggyakrabban olyan nők vagy tinédzser korú lányok, akik sebezhetőek és nincs lehetőségük törvényes munkát végezni, vagy rossz családi körülmények közül kerülnek ki, ennek eredményeként a növekvő sexpiac hozzájárul az embercsempészet elősegítéséhez Európában. Európa jogosan használja az emberkereskedelem megnevezésére a „modern rabszolga kereskedelem” kifejezést és ahogy a rabszolgatartást, ezt is meg kell szüntetni. Erkölcsi kötelességünk, hogy megszüntessük az emberkereskedelmet. Mivel figyelmünk nagy részét a gyermekek jogaira fordítjuk, meg kell akadályoznunk, hogy a kereskedők kihasználják és meggyalázzák őket.

    Segítenünk kell az emberkereskedelem áldozatain. Egy 1996-os bizottság novemberben korszakalkotó közleményében napirendbe foglalta a nőkkel szembeni szexuális célból történő kereskedelem problémáját. A közlemény összefüggésbe hozza az emberkereskedelmet a nemi erőszakkal, szervezett bűnözéssel, munkaerő kivándorlással és törvény végrehajtással. Ahhoz, hogy ténylegesen vádolhassuk az emberkereskedelmet, mint szörnyű bűntényt, teljes terjedelmében kell megértenünk. Az emberkereskedők áldozatait be kell fogadnia a társadalomnak. A menekülés egyetlen esélye, ha együttműködnek a hatóságokkal.

    ReplyDelete